Dzień Osób Niewidomych


SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC

14 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Osób Niewidomych. Na szkolnych korytarzach mogliśmy zobaczyć wiele haseł i plakatów związanych z tym dniem – w metaforyczny sposób przedstawiały one problemy, z jakimi muszą na co dzień borykać się osoby niewidome. Zmuszały one także do chwili refleksji. Na sali gimnastycznej mieliśmy okazję uczestniczyć w sportowych rozgrywkach – przybliżyły nam one zagadnienia związane ze sportem osób niewidomych. Czekały na nas również liczne stanowiska, gdzie mogliśmy m.in. spróbować odgadnąć zapachy i ukryte przedmioty, zagrać w grę dźwiękową, zobaczyć urządzenie do pisania alfabetem Braille’a. Mogliśmy również odgadywać nazwy potraw po ich smaku, a także spróbować pokonać niewielką odległość przy pomocy białej laski. Osoby niewidome muszą zmagać się z wieloma trudnościami w życiu codziennym. Otwórzmy oczy na niewidomych.


Skip to content