OKULARY DLA AFRYKI


Ruszyła kolejna, II już edycja zbiórki pt. „Okulary dla Afryki”.

Poprzednim razem udało im się zebrać ponad 6 tys. sztuk okularów!

Przyłącz się i pomóż pobić ten rekord!

Kilka uwag dotyczących zbiórki, a wynikających z dotychczasowych doświadczeń:

– zbieramy używane okulary w plusach i minusach, ale bez cylindrów

– zbieramy używane okulary słoneczne

– okulary powinny być w dobrym stanie, tzn. mieć wszystkie elementy opraw nieuszkodzone, a szkła nie mogą być porysowane w centrum.

– jeśli okulary przesyłają firmy optyczne, to bardzo prosimy o opisanie mocy szkieł. To zdecydowanie ułatwia nam segregowanie i pakowanie, przy kilku tysiącach okularów jest co robić. Sprawdzona metoda opisywania: każde okulary wsadzone są do małego (najtańszego) woreczka foliowego razem z małą kartką, na której napisane są moce OP,OL. Woreczki nie mogą być zawiązane. W trakcie misji nie ma czasu na ich odwiązywanie przy 100 osobach czekających w kolejce do badania, a nie chcemy ich rozrywać. Te woreczki są cennym dodatkiem dla ludzi w Afryce, którzy nigdy nie mieli okularów i jest to dla nich przedmiot bardzo cenny.

– w Afryce jest problem z wodą, jeśli ktoś ma możliwości wyczyszczenia okularów, to będziemy bardzo wdzięczni.

Okulary można przynosić do świetlicy szkolnej.

Zbiórka trwa do 20 listopada 2016r.

Każda osoba, która przyniesie okulary wpisuje się na listę darczyńców.

Liczymy na Twoją pomoc:-)

Organizatorzy akcji.


Skip to content