CODE WEEK 2016 TEŻ W NASZEJ SZKOLE!


W dniach 15 – 23 października 2016 r. nasza szkoła bierze udział w Tygodniu Kodowania – Code Week 2016.
Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie klas 5 na zajęciach koła komputerowego utworzą animacje i proste gry w programie Scratch a najmłodsi uczniowie naszej szkoły poznają podstawy programowania – stworzą kody – plany, czyli zaprogramują drogę, jaką trzeba pokonać, aby dojść do określonego celu.
W dzisiejszym świecie umiejętność programowania staje się umiejętnością kluczową. Wspiera rozwój intelektualny dzieci i pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać.

A więc KODUJEMY!


Skip to content