Bicie rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej.


Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję WOŚP. Dziś (17 października) uczniowie 1 i 2 klas gimnazjum wzięli udział w próbie bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. Zgromadzeni w sali gimnastycznej najpierw przypominali sobie podstawowe umiejętności potrzebne do przywrócenia czynności życiowych. W sali zostało zlokalizowanych 6 stanowisk z fantomami, przy których uczniowie wykonywali uciśnięcia klatki piersiowej i wdechy ratownicze. W trakcie trwania próby bicia rekordu uczniowie mieli możliwość śledzenia transmisji z głównego sztabu WOŚP. Każdy mógł wykazać się umiejętnościami ratowniczymi, które w momencie zagrożenia życia okażą się niezbędne do uratowania człowieka.
Każdy powinien wiedzieć, w jaki sposób zareagować gdy ktoś potrzebuje pomocy, zwłaszcza, gdy jego życie jest zagrożone. Dzięki udziałowi w akcji gimnazjaliści przekonali się, jak niewiele trzeba, żeby uratować komuś życie.
Pamiętaj 30 uciśnięć 2 wdechy.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcje.
Organizatorzy
A.Bukowska, K.Koteluk, M.Polkowsk

 


Skip to content