Z okazji 50 – lecia naszej Szkoły postanowiliśmy utworzyć ogródek.


Od wczesnej wiosny nasi uczniowie przygotowywali teren pod przyszły ogródek ziołowy. Wyznaczono i splantowano teren. Usunięto gruz i inne zanieczyszczenia. Teren został przekopany, uzupełniony ziemią ogrodniczą, następnie wyłożono agrowłókninę. Dzieci dokonały wyboru ziół do ogrodu. Jednocześnie poznawały ich właściwości lecznicze. Rośliny sadzili uczniowie klas I, IV, V i VI i gimnazjum. Cały teren zabezpieczono przed wysychaniem i zbędnymi chwastami korą. Zaprojektowaliśmy tablice edukacyjne, które wykonała specjalizująca się w tym firma. Zakupiliśmy materiały na stelaże do tablic i wykonaliśmy je, a następnie umieściliśmy w ogródku. W ogródku odbyły się pierwsze zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem ziół. Dzieci przedstawiły w formie plastycznej poznane rośliny, wykonały zielniki. Jest pięknie!

 


Skip to content