Miejski konkurs English Quest


W czwartek, 5 maja, odbyła się  w naszej szkole IV edycja miejskiego konkursu z języka angielskiego dla klas VI szkół podstawowych English Quest.
W konkursie wzięło udział 8 szkół z miasta Elbląg. Każdą z uczestniczących szkół reprezentowała drużyna, składająca się z trzech uczniów. W tym roku rywalizowały przedstawiciele następujących szkół podstawowych:
SP nr 1, SP nr 6, SP nr 8, SP nr 12, SP nr 14, SP nr 15, SP nr 18 oraz Zespół Szkół Pijarskich. Zawodnicy zmierzyli się ze sobą w 10 konkurencjach sprawdzających znajomość języka angielskiego na poziomie klasy VI szkoły podstawowej. Część zadań uczestnicy wykonywali na komputerach, co zdecydowanie jest nowością w tego rodzaju konkursach. Zawodnicy zmagali się z zadaniami tradycyjnymi, takimi jak np. rozumienie tekstu czytanego, ale przede wszystkim rywalizowali w konkurencjach nietypowych, niespotykanych na lekcjach języka angielskiego, wymagających sprytu, refleksu, dobrej pamięci.
Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Pani Ewa Cichońska, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Elblągu, Pani Natalia Wieczorek – nauczyciel języka angielskiego oraz Pani Katarzyna Felka – nauczyciel języka niemieckiego.

Po wyczerpujących zmaganiach na podium stanęli:
I miejsce – drużyna z SP nr 1 przygotowana przez panią Hannę Lewandowską
Maks Gurski
Olaf Skoczylas
Mikołaj Pietruszyński

II miejsce – drużyna z SP nr 18 przygotowana przez panią Krystynę Adamkiewicz oraz panią Magdalenę Szkiler-Michnik
Kamila Sidorek
Natalia Kaluza
Paulina Jarosz

III miejsce – drużyna z SP nr 15 przygotowana przez panią Karolinę Zaskiewicz
Martyna Filip
Agata Mancewicz
Katarzyna Miałkowska

Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców przy ZS2, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 25 „Mrowisko” oraz wydawnictwo Oxford, a uroczyście wręczyła je pani Anna Jadwiga Śledzińska – dyrektor Zespołu Szkół nr 2.
Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Anna Mackiewicz
Małgorzata Ściślak
organizatorzy konkursu


Skip to content