ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI


25 kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji, w kilku miejscach szkoły, na gazetkach ściennych, można było przeczytać informacje o zaletach książki, ciekawostki o NAJ…większej, ….mniejszej, ….droższej książce, zapoznać się z cytatami związanymi z książką i czytaniem. W czytelni szkolnej na zainteresowanych czekała wystawa książek z dzieciństwa naszych nauczycieli. Można było również obejrzeć prace plastyczne konkursu „Zakładka do książki”. Zorganizowano także akcję „ZACZYTANA SZKOŁA”,  w której wzięło prawie 100-u uczniów i nauczycieli. Tego dnia klasy młodsze odwiedziły Pipi z Kopciuszkiem, które zadawały dzieciom zagadki o bohaterach książkowych. Klasy gimnazjalne miały możliwość uczestniczenia w spotkaniu autorskim z pisarzem Jackiem Getnerem. Tego dnia pamiętaliśmy,  że „Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”(cyt. Monteskiusz).


Skip to content