Międzynarodowy Dzień Ptaków


1 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ptaków. Święto zostało ustanowione w 1906 r. podczas ratyfikacji Konwencji o ochronie ptaków pożytecznych dla rolnictwa z 19 marca 1902 r., a inicjatorem obchodów była międzynarodową federacja organizacji ochrony ptaków i przyrody BirdLife International.
W tym dniu nasi uczniowie zapoznali się z  listą  zagrożonych gatunków ptaków w Polsce. Nasi młodzi ornitolodzy  wzięli udział w ptasich warsztatach, przypominających o wadze ochrony ptaków. Zorganizowali  kampanię edukacyjną, włączyli się do obserwacji ptaków i ich zachowań. Na korytarzach pojawili się uczniowie przebrani za ptaki. Przy wejściu do szkoly można oglądać wystawę zdjęć ptaków pani Doroty Wiesiołowskiej. Rzesze miłośników ptaków są w naszej szkole ogromne.


Skip to content