DZIEŃ MATEMATYKI


23 marca w naszej szkole był szczególny dzień – DZIEŃ MATEMATYKI .Uczniowie  od dłuższego czasu przygotowywali się do tego wydarzenia Wykonywali prace plastyczne na konkursy , pisali wiersze o tematyce matematycznej. Każda klasa wykonywała  plakat pt.” Matematyczny krajobraz” oraz wybierała śmiałków, którzy jako reprezentanci klasy startowali w konkursie na najciekawszy strój matematyczny , starając się uzyskać tytuł KRÓLA I KRÓLOWEJ MATEMATYKI. Tego dnia cała szkoła była matematyczna, szkolne korytarze były udekorowane plakatami z  zagadkami, humorami i ciekawymi zadaniami matematycznymi. Uczniowie za prawidłowe rozwiązanie otrzymywali słodkości. Nasi najmłodsi uczniowie  również zmagali się z matematycznymi zawiłościami – m.in rozwiązywali  krzyżówki, układali puzzle matematyczne .Na najstarszych uczniów czekały prawdziwie trudne wyzwania  – konkursy: „Łowcy talentów” ,” Nieskończona liczba PI” i „Quiz matematyczny”. Najbardziej oczekiwanym momentem dzisiejszego dnia były wybory króla i królowej . Kandydaci zaprezentowali swoje stroje na sali gimnastycznej, przechadzając się przed publicznością jak na prawdziwym wybiegu pokazu mody .Komisja miała bardzo  trudne zadanie , ale jak to w konkursach bywa, wygrywa tylko jeden.

Oto wyniki konkursów:
KRÓLOWA MATEMATYKI – klasy I -III Zuzia Sadowska kl. I a , klasy IV -VI  Anna Mizerska kl. VI a, klasy gimnazjalne Wiktoria Mac kl. IE,

KRÓL MATEMATYKI – klasy I -III Fabian Dubliński kl. III b, klasy IV- VI  Michał Ragin kl. VI a  oraz klasy gimnazjalne  Magdalena Dębowska kl. II E.

KONKURSY PLASTYCZNE : „Reklama matematyki” -I miejsce Wiktoria Juśkiewicz kl. Vb, II m-ce  – Maja Bartnicka kl. VIa, dwa III – Filip Niedzielski kl. IVb i Maria Antonowicz kl. IVa , „Matematyka królową nauk” I miejsce Oliwia Żukowska kl. Vc,  II m-ce Borys Rokita kl. Va oraz dwa III -Igor Sadzyński kl. IVa i Sara Pogorzelska kl. Vb

WIERSZ MATEMATYCZNY – I miejsce Mateusz Pluta kl. IE, II m-ce Paweł Pietrzak kl. Vb oraz dwa III – Natalia Grocka kl. IVa i Kuba Kłok IIID

ŁOWCY TALENTÓW: Julia Gajewska kl. IE i Wiktoria Ram kl. IF

NIESKOŃCZONA LICZBA PI : I miejsce Marcel Bryłka kl. IIE , II m-ce Franek Sikora kl. VIa , III m-ce Dominik Żmuda kl. IIIC

QUIZ MATEMATYCZNY : I miejsce kl. IIIC, II m-ce kl. IIF, III m-ce kl. IIID
dodatkowo zostały nagrodzone trzy klasy  za plakaty „Matematyczny krajobraz” – klasa IIb, klasa IV b oraz klasa IIE.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok, czekają nowe konkursy i zadania.


Skip to content