VI Powiatowy Konkurs Matematyczny MRÓWA


Dzisiaj, 27 lutego, w naszej szkole odbył się VI Powiatowy Konkurs Matematyczny MRÓWA, objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Elbląga oraz patronatem medialnym Telewizji Elbląskiej. Konkurs został zorganizowany we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Gościem specjalnym była Pani Agnieszka Szóstek – wolontariuszka Banku PKO.

W potyczkach matematycznych brali udział uczniowie klas trzecich z 8 elbląskich szkół (Szkoła Podstawowa nr 4, 9, 11, 12, 14, 16, 18 i 19) oraz 5 szkół z powiatu elbląskiego (Szkoły Podstawowe w Młynarach, Jegłowniku, Bielicy, Węzinie i Suchaczu). Uczestnicy zmierzyli się w dwóch etapach: grupowym oraz indywidualnym.

W etapie grupowym trzyosobowe zespoły rywalizowały ze sobą w ośmiu konkurencjach. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Suchaczu, a na trzecim uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 18. Laureaci otrzymali puchary, medale oraz wartościowe nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy dostali dyplomy oraz okolicznościowe kubki z logo konkursu.

Zwycięzcą etapu indywidualnego, Mistrzem Matematyki powiatu elbląskiego, został Jakub Sielski ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu. Jakub jest pierwszym w historii konkursu uczestnikiem, który rozwiązał test bezbłędnie!

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja, w skład której wchodziły: Pani Agata Urbańska – konsultant ds. edukacji wczesnoszkolnej, Pani Ewa Cichońska – wicedyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Elblągu, Pani Danuta Burnos – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz Pani Małgorzata Wołk – matematyczka. Nagrody i podziękowania wręczyła Pani Anna Jadwiga Śledzińska – Dyrektor Zespołu Szkół nr 2.

Imprezę uświetniło przedstawienie teatralne pt. „Grzyby” w wykonaniu uczniów klasy I c pod przewodnictwem Pani Marzanny Basisty.

Nasz konkurs by się nie odbył, gdyby nie wsparcie sponsorów. Główne nagrody zasponsorowała Fundacja PKO Banku Polskiego. Pozostali fundatorzy to Wydawnictwo Logi, Meble Wójcik, Firma Usługowa Barbara Fila, Poligraf, WMODN w Elblągu oraz Rada Rodziców ZS nr 2.

Dziękujemy na udział w konkursie, raz jeszcze gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy
do udziału w kolejnej edycji.

Organizatorzy

Wyniki etapu grupowego:

wynki

 

Więcej zdjęć tutaj.


Skip to content