SPOTKANIE AUTORSKIE Z P. WIOLETTĄ PIASECKĄ


9 listopada  w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z panią Wiolettą Piasecką. Elbląska pisarka po raz kolejny zawitała w naszej szkole, by opowiedzieć o swoich książkach naszym najmłodszym czytelnikom. Spotkanie rozpoczęło się teatrzykiem kukiełkowym pt. „Piesek wędrowniczek” do wiersza z książki „Krówka modnisia”. Nawiązując do zbliżającego się Święta Niepodległości, autorka dużo rozmawiała z  dziećmi o patriotyzmie. Wykorzystała do tego zagadki związane z naszym krajem, symbole narodowe, opowiedziała ciekawostkę o „Mazurku Dąbrowskiego” oraz przybliżyła losy Faustynki Morzyckiej, wielkiej patriotki polskiej, o której napisała książkę pt. ”Zasłużyć na fiołki”.

Rozmowie towarzyszyły konkursy, zagadki piłkarskie promujące nową książkę oraz wesołe wróżby. Na koniec można było otrzymać autograf pisarki. Serdecznie dziękujemy Pani W. Piaseckiej za bardzo ciekawe i ekspresyjne spotkanie z naszymi czytelnikami.

DSC05656 DSC05655 DSC05643 DSC05665


Skip to content