HISTORIA MISIA WOJTKA


24 listopada w czytelni szkolnej gościła pani Barbara Męczykowska, pracownik oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Przyjechała na spotkanie z piątoklasistami, by przybliżyć im postać Misia Wojtka- niedźwiedzia, który służył w stopniu szeregowca, potem kaprala w 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii w Armii generała Andersa . Uczniowie mieli okazję poznać  wiele ciekawostek z życia misia, od narodzin w Iranie w 1942 r. aż do śmierci w edynburskim ZOO w 1963r. Dowiedzieli się  również o udziale Wojtka w II wojnie światowej, gdzie wraz z polskimi żołnierzami przebył szlak bojowy od Iranu do Włoch, biorąc udział w bitwie pod Monte Cassino.

Spotkaniu towarzyszyła promocja książki Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek” poświęconej Misiowi Wojtkowi, którą można już wkrótce wypożyczyć w naszej bibliotece.

DSC05689 DSC05690


Skip to content