Warsztaty ekologiczne 2c

W Bażantarni 10 maja 2023 r. odbył się 𝗠𝗶𝗲̨𝗱𝘇𝘆𝘀𝘇𝗸𝗼𝗹𝗻𝘆 𝗧𝘂𝗿𝗻𝗶𝗲𝗷 𝗗𝗲𝗻𝗱𝗿𝗼𝗹𝗼𝗴𝗶𝗰𝘇𝗻𝘆, który mieliśmy przyjemność zorganizować z Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzna Elbląska. Współorganizatorami było Nadleśnictwo Elbląg i Zarząd Zieleni Miejskiej. W Turnieju wzięło udział 5 drużyn z następujących szkół: SP 1, SP 6, SP 12, SP w Nowakowie i SP 25.
Skrzynka dendrologa, badanie wieku drzewa, rozpoznawanie kory i pędów drzew to tylko kilka zadań z jakimi mierzyli się uczniowie wraz z opiekunami na dużej polanie w Parku Leśnym Bażantarnia. Wszystkim jeszcze raz bardzo gratulujemy i dziękujemy. Rywalizacja była bardzo wyrównana.
fot. Kamil Zimnicki PKWE

Klasa 4a i 5a na wycieczce. Dziś była to Bażantarnia. Czy potraficie rozpoznać na zdjęciach GAJOWCA ŻÓŁTEGO, GWIAZDNICĘ? My już tak.

Ponad 150 uczniów wzięło udział w grze terenowej „Poznaj Krainę Buka”, którą zorganizował Park Krajobrazowy Wysoczyzna Elbląska na terenie ścieżki edukacyjnej przy siedzibie PKWE oraz w Parku Kajki. Zajęcia odbyły się 12 maja. Wzięli w nich udział uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 25, Szkoły Podstawowej Nr 23, ZSTI Elbląg, Szkoły Podstawowej Nr 6 w Elblągu. Naszą szkołę reprezentowały klasy: 5a i 5b. Była to wspaniała zabawa i sportowa rywalizacja drużyn z poszczególnych placówek oświatowych. Bardzo dziękujemy PK Wysoczyzna Elbląska za organizację tego wydarzenia.
Fot. B. Chowałko | K. Zimnicki PKWE

Skip to content