KOŁO ROWEROWE - FAHRRADEM

DAMY RADĘ FAHRRADEM

(Fahhrad z niem. ROWER)  

Imię i nazwisko autora:

KATARZYNA FELKA, MARCIN FELKA

Prowadzący: Marcin Felka, Mariusz Fil, Przemysław Kurczewski

Przedmiot: JĘZYK NIEMIECKI, HISTORIA, WYCHOWANIE FIZYCZNE

 

CELEM INNOWACJI JEST ODKRYWANIE NIEMIECKO- POLSKIEJ HISTORII ELBLĄGA POPRZEZ ORGANIZACJĘ WYCIECZEK ROWEROWYCH NA TERENIE NASZEGO MIASTA.

Adresatami innowacji są uczniowie szkoły oraz ich rodzice, którzy wykazują zainteresowanie historią i językiem niemieckim.  
Podczas każdego ze spotkań odbędzie się wycieczka rowerowa po Elblągu w poszukiwaniu miejsc, które są  świadectwem historycznej i kulturowej spuścizny niemieckiej na terenach naszego miasta.
Poznamy historię miejsc, ich pierwotne i aktualne przeznaczenie (np. Galeria EL). Poszukamy dowodów na niemiecką przeszłość danych obiektów w postaci np. niemieckojęzycznych napisów (np. cmentarz ewangelicko przy ul. Sadowej). Porozmawiamy z przedstawicielami bądź pracownikami instytucji, które aktualnie mieszczą się w byłych poniemieckich budynkach (np. pracownicy Muzeum Elbląskiego).
Efektem końcowym projektu będzie stworzenie albumu ze zdjęciami w polsko- niemieckiej wersji językowej, dokumentującego obejrzane zabytki i miejsca oraz zorganizowanie na terenie szkoły wernisażu zdjęć podsumowujące roczną pracę

2022.09.23

2022.09.30

2022.10.07

Ciekawe strony

https://www.centrumrowerowe.pl/blog/jazda-na-rowerze-efekty/

https://roweroweporady.pl/

https://portal.bikeworld.pl/

Skip to content