Bezpieczna szkoła - realizacja programu Moc Emocji 0b

Bezpieczne ferie-spotkanie ze strażą pożarną 0b

Mapa myśli stworzona po spotkaniu z policjantami 2a

Bezpieczna Szkoła- Relacje rówieśnicze i Moc emocji w klasach 0-IV

Dzień Bezpiecznego Internetu - plakaty promujące bezpieczne zachowanie w Internecie wykonane przez uczniów klasy 4a i 4c

Bezpieczeństwo zdrowotne-zajęcia dla klas 8

W TRUDNYCH CZASACH WOJNY- JAK OSWOIĆ WŁASNE EMOCJE? - klasa 1a

Realizacja Programu Moc Emocji: Oswajamy emocje - Antystresowe gniotki w wykonaniu 1a

Ozoboty 3a

Uczniowie klasy III a mieli kolejną lekcję z wykorzystaniem ozobotów. Dzieci projektowały miasteczko ozobotów korzystając z różnorodnych elementów. Każda grupa wykonała znaki drogowe utrwalając ich znajomość. W miasteczku znalazły się budynki, punkty usługowe i cała infrastruktura miejska. Na koniec rysowały bezpieczne trasy, po których poruszały się ozoboty. Taka nauka przepisów drogowych to świetna zabawa.

Wielkimi krokami zbliża się nasz egzamin na kartę rowerową. Teraz uczymy się na makietach. Sami wykonaliśmy nasze pojazdy. Wkrótce wyruszymy w teren. Znamy też już znaki drogowe. Jesteśmy bezpieczni w ruchu drogowym.

Uczniowie klasy IV a i IV b przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, które są najważniejsze podczas lekcji wychowania fizycznego.Stworzyli piękne plakaty, które będą ozdabiały ściany w pobliżu sali gimnastycznej. #SzkołaPromujeBezpieczeństwo

W ramach utrwalenia wiadomości biologicznych uczniowie klas 7 wykonali plakaty p.t. 10 zasad - jak dbać o układ krążenia. Plakaty zostały zaprezentowane społeczności szkolnej na tablicy korkowej przy gabinecie biologicznym.

W ramach nazywania swoich emocji, radzenia sobie z sytuacjami trudnymi, ze stresem uczniowie klas 8a, rozmawiali na temat wojny na Ukrainie. Pracując w 4 grupach, dyskutowali i zapisywali swoje przemyślenia, którymi później dzielili się z całą klasą.

"Moc Emocji" - warsztaty w klasie 1a

Moc Emocji - klasa 1a

Dnia 06.05.2022 uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w bardzo ciekawym spotkaniu z leśnikiem na temat bezpieczeństwa w lesie. Nasz wyjątkowy gość-Pan Jarosław Mytych przekazał uczniom ogrom wiedzy o sposobach unikania niebezpieczeństw, a także jak reagować w przypadku znalezienia się w sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu podczas pobytu w lesie.

Pogadanka policjanta z uczniami naszej szkoły na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Klasa 1b w formie plastycznej utrwaliła wiadomości z wysłuchanej pogadanki o bezpieczeństwie w czasie wiosennych zabaw podwórkowych.

Uczniowie klasy 2 B systematycznie uczą się zasad ruchu drogowego i poznają znaki drogowe w okolicach szkoły.

Przedszkolaki i uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w programie edukacyjnym -„Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka“, którego najważniejszym celem jest przekazanie zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Program jest realizowany przez spółkę TAURON DYSTRYBUCJA S.A. od 2013 roku.

"WŁĄCZ OSTROŻNOŚĆ" - 1A poznaje zasady bezpiecznego korzystania z prądu

12 maja 2022 r. uczniowie klasy 7 b wzięli udział w warsztatach „ Przemoc i agresja, uzależnienia, problemy emocjonalne” przeprowadzonych z wykorzystaniem programu „ Eduterapeutica”. W grupach analizowali trudne sytuacje, przedstawiali propozycje rozwiązania problemów spowodowanych różnymi nałogami.

03.06.22 r. na godzinie wychowawczej w klasie 5b rozmawialiśmy o tym, jak postępować, by być bezpiecznym na co dzień. Okazało się, że uczniowie świetnie wiedzą, co robić w różnych sytuacjach. Pokazali to za pomocą pantomimy.

IVb przygotowała kodeks bezpiecznego spędzania wakacji

Jak wyrażać emocje? 7d

Poczucie tożsamości. Czym jest asertywność i jak wyrażać własne zdanie?

Na godzinach wychowawczych uczymy się, czym różnią się uczucia od emocji i w jaki sposób je wyrażać. 5a

Bezpieczne zachowanie podczas wakacji - 4c

Bezpieczne zachowanie podczas wakacji - 4a

Nowoczesna edukacja! Zajęcia o bezpieczeństwie. Nauka przez zabawę. 7a

Wkrótce wakacje i będziemy spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Co robić jeśli tuż obok nas pojawi się pszczoła, albo osa? Klasa 1 b ma dla nas gotowe rady na owady, które wkomponowała we własnoręcznie wykonane prace 3 D.

Bezpieczeństwo nad wodą. Po przeszkoleniu i zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa na torze wodnym, wyruszyliśmy na wspaniałą przygodę na kajakach i rowerach wodnych. 6a

Przygotowujemy się do tego, by bezpiecznie spędzać wakacje. 7a

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo? 0a

Podczas zajęć z zakresu pierwszej pomocy uczniowie klas ósmych wykonywali resuscytację krążeniowo – oddechową, opatrunki tamujące krwawienia i krwotoki oraz doskonalili umiejętności unieruchomienia złamanej ręki/nogi.

Rozmowa o bezpiecznych wakacjach. 7c

Bezpieczeństwo w czasie zajęć na wodzie. 7c

Profilaktyka uzależnień. 7c

Kolorowe zajęcia Moc Emocji klasa 3b

1c podczas festynu służb mundurowych DZIEŃ NATO

Kl 1c podczas festynu z okazji Dnia Strażaka oraz wręczenia dyplomów za udział w konkursie plastycznym "Bohater Strażak"

1c w sali ognik PSP w Elblągu

Bezpieczny i radosny świat dziecka

Klasa 2a aktywnie uczestniczyła w zajęciach z cyklu Moc emocji. Na podstawie bajki o złej księżniczce dzieci uczyły się, czym jest złość, czy jest potrzebna, jak rozpoznać ją u siebie i rówieśników oraz jak konstruktywnie tę emocję wyrażać nie krzywdząc przy tym innych.

Ic dba o swoje bezpieczeństwo

8b - Moc Emocji

Bezpieczna szkoła - spotkanie z policjantami dotyczące używek. Klasy 8.

Dnia 16 października w klasie 2c odbył się warsztat na temat uważności z projektu Szkoła Myślenia Pozytywnego. W zajęciach wzięło udział 20 osób. Dzieci poprzez zmysły próbowały doświadczyć czym jest uważność i zauważyły, że nie jest to łatwa cecha. Najbardziej podobały im się ćwiczenia z oddechem i wizualizacja z latającym dywanem.

9.10.23 r. klasa 7b uczestniczyła w zajęciach warsztatowych na temat: Stres w moim życiu. Ich celem było zrozumienie źródeł stresu oraz rozwijanie umiejętności radzenia sobie z nim.

Klasa 4b w środę 18 października 2023r. uczestniczyła we wspaniałych zajęciach "Szpital w średniowieczu" w Bibliotece Elbląskiej. Uczniowie na warsztatach wykonali własne zielniki w oparciu o siedemnastowieczne ryciny i wysuszone rośliny z ogrodu Biblioteki.

Skip to content