Sprzątanie Świata Ic

Sprzątanie Świata IIIc

Roboty

Klasa 2 b zaprojektowała Eko ROBOTY do misji specjalnej: sprzątanie świata. Produkcja takiego super robota może trochę potrwać, dlatego śmieci z terenu wokół szkoły póki co zebraliśmy własnoręcznie.

Sadzenie roślin cebulowych 2b

1c sadzi rośliny

Miejskie Sprzątanie Świata IIc

Klasa 5 a podczas klasowej Wigilii wykonała pięknie pachnące stroiki świąteczne. Ekologia jest dla nas bardzo ważna. Życzymy zdrowych, radosnych Świąt w "duchu zero waste". Nie marnujcie tylko się dzielcie. 🎄

Akcja "Ratujemy piękne kasztanowce na terenie szkoły" w klasie 5 a- rozwijanie świadomości ekologicznej na temat szkodnika kasztanowców Szrotówka kasztanowcowiaczka.

Zdrowe śniadanie w Ic

Kolejne wykorzystanie tworzyw sztucznych-piękne prace techniczne. Akcja ekologiczna w klasach 5 pt.: " Zwierzaki śmieciaki i inne cudaki".

Dbając o środowisko, klasa 2b wykorzystuje nakrętki.

Klasa 3a bierze udział w edukacyjnym programie "Drużyna SIR PET-ERA , który jest elementem większego projektu edukacyjno - społecznego Re-kologia. Projekt ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej w zakresie segregacji odpadów opakowaniowych, w szczególności odpadów z tworzyw sztucznych, które podlegają recyklingowi. W I części uczniowie nabyli umiejętności segregacji odpadów i poznali podstawowe pojęcia . Po rozwiązaniu wielu zadań stali się rycerzami Drużyny SIR PET- ERA .

8d - godzina wychowawcza - Czyste powietrze zależy od Ciebie! 🌍

Nasza szkoła bierze udział w II edycji akcji społeczno-edukacyjnej „Drużyna SIR PET-ERA”, która powstała z troski o środowisko. Jej celem jest zwiększanie świadomości dotyczącej segregacji odpadów, zwłaszcza z tworzyw sztucznych. Klasa Vb przygotowała gazetkę informującą, w jaki sposób segregować śmieci.

W dniu 24.03. klasa Ic wybrała się do Parku Kajki na spotkanie z pracownikiem Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Tematem zajęć było "Poszukiwanie wiosny".

W środę 22 marca Strażnicy Wody z okazji Światowego Dnia Wody szukali klasy, w której najwięcej osób było ubranych na niebiesko oraz uczniów z najciekawszymi wodnymi przebraniami. Wyniki: 1 miejsce klasa 2B; 2 miejsce klasa 1C; 3 miejsce klasa 2A; wyróżnienie klasa 8D. Nagrody indywidualne: Nadia Żóralska 2b; Nancy Szatewicz 4a; Łukasz Wiśniewski 7a.

Klasa 3a - dwoje ochotników - rycerzy drużyny Sir Pet-Era mistrza segregacji odpadów w akcji... Po zajęciach szkolnych

Klasa III a - uczestnicy konkursu „Wodne Afisze - Aktywni Błękitni przyspieszają w dbałości w Wodę”sk docenieni dyplomami i upominkami.

Ic - udział w Dniu Ziemi - sprzątanie terenu przyszkolnego.

Ic w Bażantarni poznaje roślinność i zwierzęta Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej

Ic poznaje życie pszczół - Skansen Pszczelarski w Karczowiskach Górnych.

Spacer dendrologiczny

Uczniowie kl.2a w poszukiwaniu majowej łąki. W drodze na Gęsią Górę szukaliśmy i nazywaliśmy kwiaty. Następnie dzieci narysowały własną łąkę.

I c z Grupą Wodną - bezpiecznie i przyjaźnie nad wodą - #SzkołaPrzyjaznaŚrdodowisku.

W czasie Dnia Rodziny, który odbył się w naszej szkole 5 czerwca, czyli w Światowy Dzień Ochrony Środowiska zorganizowaliśmy stanowisko dendrologiczne, aby uczestnicy pikniku poszerzyli swoje umiejętności w rozpoznawaniu rodzimych gatunków drzew. #SzkołaPrzyjaznaSrodowisku

W dniu 19 października 2023 r. klasa 2c wzięła udział w akcji sprzątanie świata. Klasa 2 c wie, w jaki sposób należy troszczyć się o środowisko.

W listopadzie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. Klasa 4b odwiedziła siedzibę Parku Krajobrazowego Wysoczyzna Elbląska, gdzie pod kierunkiem Pani Marty Piekarskiej wzięła udział w warsztatach o jeżach oraz spacerze dendrologicznym po Parku Kajki.