25 Jesień Teatralna

Jesień na deskach SP 25!

Barwne stroje, muzyka a przede wszystkim- słowo wypełniały przez dwa dni gmach Szkoły Podstawowej nr 25 przy ulicy Wyżynnej w Elblągu.

To tutaj 28. i 29. listopada swoje talenty prezentowali uczniowie w ramach 25. Jesieni teatralnej.

Przedstawienia przygotowało siedemnaście oddziałów. Ich reżyserami i scenarzystami byli wychowawcy klas i uczniowie.

Konkurs ten należy do tradycji szkoły. Jego pomysłodawcą był wieloletni  dyrektor- Włodzimierz Mielnicki oraz nauczycielka języka polskiego- Irena Ośka.

Jesień teatralna stwarza okazję do wymiany doświadczeń i pomysłów, rozwoju kreatywności oraz integracji środowiska lokalnego. Na  uwagę zasługuje zaangażowanie i wkład rodziców w przygotowanie strojów oraz dekoracji.

Zabawa w teatr uczy szacunku dla drugiego człowieka, propaguje tolerancję i uwrażliwia na potrzeby innych. Pozwala odnieść sukces wszystkim uczniom, zarówno sprawnym jak i tym, którym codzienne życie nastręcza trudności.

Na wyjątkową uwagę w tym roku zasługiwała różnorodność form teatralnych. Pojawiły się zarówno przedstawienia klasyczne, jak i kabaret czy pantomima.

Zwycięskie klasy nagrodzono statuetkami złotej, srebrnej i brązowej maski. Przyznano również ponad trzydzieści wyróżnień za indywidualną grę aktorską.

Klasy 0- 3

Złota Maska III c „Kopciuszek”.

Srebrna MaskaII b „Sen o książkach.” i III d „Malowany ul.”

Brązowa MaskaII a „O Rybaku i Rybakowej.”

Za grę zespołową wyróżnione zostały trutnie z przedstawienia „Malowany ul.” oraz myszki ze spektaklu „Kopciuszek”.

Wyróżnienia i dyplomy za indywidualną grę aktorską:

Brayan Tański, Helena Tucholska, Olaf Trzeciński, Lena Nawrocka, Juliusz Bołtryk, Agata Wołk, Maksymilian Chrostowski, Olaf Kaczyński, Olga Zamojska, Zuzanna Opęchowska, Piotr Kurczewski, Franciszek Stojek, Viktoria Szewczyk, Zuzanna Hirko, Dawid Błaszkiewicz, Natalia Bidzińska, Jakub Pieślak, Jakub Skrzypczak i Paweł Antonowicz.

Klasy IV- VI

Złota Maska VI a „Kopciuszek newversion.”

Srebrna MaskaIV b „”Kopciuszek, Śpiąca Królewna, Królewna Śnieżka czyli kabaret na jednej nodze.”

Brązowa MaskaVI c „Szkolne życie.”

Wyróżnienie za scenariusz otrzymała Anna Maciejewska z klasy V a oraz za grę zespołową grupa krasnoludków z klasy IV b.

Wyróżnienia i dyplomy za indywidualną grę aktorską:

Michał Popiołek, Oskar Dobrzyński, Aleksandra Wróblewska, Wiktor Mech, Eliza Błaszczyk,  Zofia Pietrzak, Konrad Szumski, Filip Niedzielski, Dawid Dończyk, Łukasz Wechterowicz, Dawid Kamecki, Krzysztof Banasiewicz i Aleksandra Komorowska.

Kolejne zmagania aktorskie już za rok!

rzecznik prasowy ZS nr 2

Marta Bartosik