„Wielka eksplozja ludzkich serc”- kiermasz charytatywny

W dniach 15, 16,17 listopada 2016 roku już po raz trzeci  koła: Caritas i Wolontariatu prowadziły w szkole akcje charytatywne  w celu pozyskania środków finansowych na świąteczne prezenty dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kasprzaka w Elblągu.

Akcje odbyły się dzięki pracowitości uczniów z klasy V b i  III e, którzy jesienią zbierali dary natury: pigwę, dziką różę i głóg. Długa była ich droga zanim  znalazły się  pasteryzowane w słoikach i suszone w torebkach.

Wielkim wsparciem dla akcji były wypieki Rodziców klas 0- IV. Przepyszne ciasta szybko rozchodziły się na przerwach, wybór był trudny.  Mamy wspaniałych Rodziców, na których możemy zawsze liczyć.

Za sprzedaż ciast zebraliśmy – 520 zł

Za przetwory i ozdobne torebki świąteczne  – 250 zł

Łącznie 770 zł

Powyższa kwota została przekazana  do Regionalnego Centrum Wolontariatu. Otrzymaliśmy dowód wpłaty. Wolontariusze będą uczestniczyć w zakupie prezentów, pakowaniu i przekazywaniu  dzieciom. Będzie dużo radości.

Serdecznie dziękujemy

Anna Jurczak –  opiekun Szkolnego Koła Caritas