Dnia 7 października 2016 roku Szkoła Podstawowa nr 25 im. Janusza Kusocińskiego w Elblągu obchodzi 50-lecie powstania. To bardzo ważne i wyjątkowe wydarzenie w życiu naszej szkoły. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przez cały rok świętują z nami. Jesteśmy wdzięczni za wszelką pomoc, sponsoring, miłe słowa i życzenia.
Z okazji jubileuszu odbyło się szereg inicjatyw towarzyszących, m.in. społeczność szkolna wzięła udział w mistrzostwach szkoły w zbijaka, przeprowadzono konkursy literackie i plastyczne o szkole, utworzono ogródek ziołowy, a w nim odbyły się zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem ziół. Świetnym pomysłem było nagranie filmu LipDup promującym szkołę w środowisku lokalnym. Uczniowie i nauczyciele wspólnie tańczyli belgijkę podczas „tanecznych przerw” i mogli zaprezentować go podczas Dnia Tańca. Osoby odwiedzające placówkę mogą obejrzeć wzruszającą galerię wspomnień, która umieszczona została przy wejściu do szkoły, na naszej stronie internetowej znajdują się wspomnienia absolwentów i byłych pracowników szkoły. Fakt, że dzielą się z nami refleksją po latach, świadczy o tym, że nasza szkoła była i nadal jest bardzo ważna w ich życiu, bo przeżyli historie, które do dziś wspominają ze łzą w oku.
Okazja jest niepowtarzalna, więc wspólnie zgromadzono pamiątki na okolicznościową wystawę, utworzono jubileuszową stronę szkoły z informacjami o uroczystości oraz ze wspomnieniami pracowników i absolwentów szkoły. Ze zdarzeń, akcji, jakie odbywały się przez 50 lat, stworzono pamiątkowy biuletyn.
Specjalnie na ten ważny dzień dla jubileuszowej szkoły przygotowano banery, zaproszenia, wystawy, znaczki i pamiątki okolicznościowe.
Za nami rowerowy rajd nauczycieli na 50 kilometrów, który odbył się 17 września, oraz pierwszy etap szkolnego konkursu wiedzy o szkole. Fotorelacja z drugiego etapu konkursu już niebawem.

Małgorzata Wiczenbach