Nasza szkoła od maja 2017 r.ma nowy ogródek meteorologiczny, (niedawno było jego otwarcie) .Otrzymaliśmy dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Dzięki temu uczniowie mogą samodzielnie dokonywać pomiary i obserwować zmiany pogody.

W ogródku postawiona jest klatka meteorologiczna, w której znajdują się przyrządy do pomiaru składników pogody:

barometr mechaniczny tarczowy (aneroid) – służy do pomiaru ciśnienia atmosferycznego,
termometr mechaniczny, tarczowy – służy do pomiaru temperatury powietrza,
higrometr mechaniczny, tarczowy  – służy do pomiaru wilgotności powietrza,

Oprócz tego mamy wiatromierz ręczny elektroniczny TFA – urządzenie do szybkiego i wygodnego pomiaru prędkości wiatru. Na poletku pomiarowym znajdują się: deszczomierz manualny plastikowy 40 mm z pierścieniem rejestrującym – służy do pomiaru sumy opadu atmosferycznego, termometr glebowy mechaniczny – pomiar temperatury gruntu.