KIERMASZ I ZBIÓRKA DLA MISJONARZY


W dniach 16.02 i 19.02.2024r. odbył się w naszej szkole Kiermasz Misyjny. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu sprzedawali książki, pluszaki, gry i zabawki , z których dochód- 600zł, został przekazany na cele misyjne. Równocześnie w szkole , w dn. 07.02- 01.03. 24r. , prowadzona była zbiórka misyjna dla  księży Werbistów z Pieniężna na prowadzone przez nich ośrodki misyjne. Zbierano: środki czystości i higieny osobistej,  materiały opatrunkowe, znaczki pocztowe, stare telefony komórkowe, prześcieradła, koce i ręczniki, niepotrzebne klucze oraz stare medaliki, krzyżyki, różańce. Zebrane artykuły zostały przekazane  misjonarzom 2 marca w kościele Bożego Ciała przy ul. Robotniczej, podczas dnia skupienia z przyjaciółmi misji. Pragniemy podziękować całej społeczności szkolnej, szczególnie wszystkim darczyńcom i kupującym oraz wolontariuszom zaangażowanym w organizację akcji za włączenie się w to szlachetne dzieło pomocy misyjnej.

Koordynator szkolnego wolontariatu – Anna Jurczak


Skip to content