3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. W minionym tygodniu w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia przybliżające wszystkim uczniom informacje dotyczące różnych niepełnosprawności.  Wspólnie mogliśmy porozmawiać o tym co to jest niepełnosprawność oraz jakie są jej rodzaje jak również w jaki sposób można pomóc osobom z owymi niepełnosprawnościami , by mogły przezwyciężyć napotykane na co dzień przeszkody. Uczniowie mieli okazję obejrzeć bajkę edukacyjną  o niepełnosprawności widzianej oczami dziecka. Jej celem było oswajanie dzieci z tym tematem, traktowanym jako naturalny element otaczającego nas świata. Zostały przeprowadzone również aktywności umożliwiające doświadczenie problemów osób niepełnosprawnych, po ktorych uczniowie wypowiadali się na temat swoich odczuć. Poznaliśmy  elementy alfabetu braille’a, gesty języka migowego.
#rozumiem-akceptuję