Niepodległościowy Turniej Szachowy w Szkole Podstawowej nr 25!

16 listopada 2023 r. 32 wybitnych młodych szachistów z klas 0-VIII zmierzyło się w 7 rundach w Niepodległościowym Turnieju Szachowym w Szkole Podstawowej nr 25! Turniej został zorganizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 25 „Mrowisko”. Nad przebiegiem czuwał sędzia szachowy, Łukasz Mackiewicz.

Wyniki:

Kategoria 0-III

1. Maciej Gutowski z kl. 3b

2. Krzysztof Jeziorem z kl. 3a

3. Mieszko Mękarski z kl. 1c

Kategoria IV-VIII

1. Antoni Paliński z kl. 5a (wygrał z kompletem punktów!)

2. Julian Sikora z kl. 6c

3. Antoni Sudomierski z kl. 4a

Najlepsze szachistki:

1. Julia Grala z kl. 3c

2. Julia Łucka-Ott z kl. 1b

3. Zuzanna Graczyk z kl. 1c

Jak wiadomo, gra w szachy wymaga wysiłku umysłowego, dlatego organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek dla uczestników turnieju. Każdy zawodnik biorący udział w turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom, medal i małe co nieco. Najlepsi szachiści odebrali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe. To wszystko było możliwe dzięki hojności naszych sponsorów:

1.       Pani Małgorzata Pawlikowska, Dyrektor Szkoły – nagrody rzeczowe,

2.       Pani Ewelina Szczuko, kierownik Świetlicy – bony podarunkowe do Empiku,

3.       Państwo Karolina i Maciej Korzeniewscy – medale dla każdego uczestnika,

4.       Pan Jan Nowosad, właściciel sklepu szachowego www.szachowo.pl – nagrody rzeczowe główne oraz nagrody pocieszenia dla każdego uczestnika,

5.       Pan Tomasz Sobociński, właściciel „Activity Parku” – bony podarunkowe na godzinną zabawę w parku trampolin,

6.       Pani Natalia Piotrowska z Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu – nagrody rzeczowe dla uczestników,

7.       Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 25 – nagrody pocieszenia i puchary dla uczestników.

Pragniemy serdecznie podziękować naszym sponsorom za pomoc. Dzięki Państwa wsparciu uczniowie zostali godnie wynagrodzeni za sportowe zmagania.

Chcielibyśmy podziękować również osobom, które jak zawsze wsparły nas w zorganizowaniu turnieju – obsłudze kuchni za przygotowanie ciepłych i zimnych napoi oraz niezawodnemu panu Jackowi Szaragowi za pomoc w przygotowaniu sali.

Bardzo dziękujemy za udział w turnieju wszystkim uczniom!

Z szachowym pozdrowieniem,

Organizatorzy: