Relacja z wyjazdu do schroniska


“Podziel się dobrem” – Wolontariat w schronisku dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals

 

W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy nowy sezon 2023/2024. Pojawiło się wielu nowych entuzjastycznych wolontariuszy, mamy też kilku nowych podopiecznych.

Można powiedzieć, że nasza akcja jest interdyscyplinarna i internaukowa. Ma wiele  wspólnego z matematyką. Mamy dużo dzielenia i mnożenia.  Dzielimy się naszym czasem, chęciami, entuzjazmem, ciepłem, zrozumieniem, współczuciem, pomnażając radość i szczęście i kondycję również (prawie jak na w-fie). Są elementy geografii, staramy się tak przewidywać pogodę, żeby zawsze była odpowiednia. Jest również sporo biologii, podziwiamy florę i faunę, a kiedy ktoś się zagapi albo straci równowagę z wielu innych pojawiających się przyczyn (prawa fizyki), może zagłębić się w geologię. Niektóre takie zdarzenia przechodzą do historii, niestety zazwyczaj tylko w formie przekazów ustnych lub pisemnych, ponieważ dzieją się tak niespodziewanie, że raczej nie zdążamy z rejestrowaniem ich na filmach.  Na naszej grupie pojawiają się również liczne  wpisy,  czasem nawet w języku angielskim.

 

Serdecznie dziękuję Kamilowi, Lenie, Nikoli, Oskarowi, Hani, Szymonowi, Zosi, Marcinowi, Kubie oraz naszym absolwentkom Amelii ii Emilii. A także za niezastąpione wsparcie i opiekę p. Joli i Paulinie za pomoc. Wyprowadziliśmy razem 13 psów, które można zobaczyć na zdjęciach.


Skip to content