Katecheza misyjna


21 listopada 2022r. gościliśmy w naszej szkole Ojców Werbistów z Pieniężna , zajmujących się działalnością misyjną. Ojciec George z Indii i Brat Filip chcąc przybliżyć dzieciom i młodzieży działalność Referatu Misyjnego Księży Werbistów, poprowadzili dla kl. 1c, 2c, 5a, 6a, 6b, 8a i 8b bardzo ciekawe katechezy misyjne. O. George  opowiadał o różnobarwnych  i wielokulturowych Indiach, o problemach tamtejszych ludzi,  Br. Filip o największych dziełach misyjnych Werbistów. Dzieci i młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchali prezentacji i zadawali wiele pytań.  Na zakończenie dostali  pamiątkowe obrazki i kalendarze misyjne. Wolontariusze przekazali Ojcom mydełka i środki czystości, zebrane w ramach szkolnej akcji misyjnej. Katechezy otworzyły dzieci na problemy innych ludzi i były dobrym wprowadzeniem do Jesiennego Kiermaszu Misyjnego przetworów gospodarstwa domowego, który odbędzie się 28-30.11.2022r. Te lekcje na długo pozostaną w naszej pamięci.
Anna Jurczak i Józefa Chmura- katechetki i koordynatorki szkolnych kół wolontariatu


Skip to content