PASOWANIE NA CZYTELNIKA


Biblioteka szkolna przyjęła do swego grona kolejnych czytelników. W dniach 17,19 stycznia 2022 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieci z klas Ia i Ic. Uczniowie, po zapoznaniu się z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania, z uwagą obejrzeli i wysłuchali przedstawienia –„Skargi Książek” przygotowanego przez starsze koleżanki z kl.IVc. Dowiedzieli się przy tym, jak obchodzić się z książką, by służyła jeszcze przez wiele lat innym czytelnikom. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali kolejno pasowani na Czytelnika. Pamiątką tego wydarzenia były dyplomy, książka „Pierwsze Abecadło” i broszura dla rodziców- „Książką połączeni” oraz pierwsze wypożyczone książki.

Miejmy nadzieję, że pierwszoklasiści będą często odwiedzali naszą bibliotekę i chętnie spędzali wolny czas z książką w ręku, bo WARTO CZYTAĆ .

Dziękuję uczennicom kl.IVc : Helence Sokołowskiej, Lence Pieście i Julii Wewiórskiej za pomoc w zorganizowaniu w/w wydarzenia.


Skip to content