MARIA KONOPNICKA – wybitna polska pisarka


MARIA KONOPNICKA – wybitna polska pisarka

8 października uczciliśmy 110 rocznicę śmierci popularnej pisarki dla dzieci, nowelistki, publicystki i tłumaczki – Marii Konopnickiej, żyjącej w latach 1842-1910. Autorka takich utworów jak : „O Janku wędrowniczku”, „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, „Na jagody”, „Co słonko widziało”, „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”, „Dym”, „Nasza szkapa” uczyła swoich czytelników przede wszystkim miłości do zwierząt i przyrody oraz wrażliwości na losy innych, zwłaszcza tych najbiedniejszych.

W czytelni szkolnej, uczniowie klas IIIa i IIIc mieli okazję zapoznać się z życiem i twórczością Marii Konopnickiej, obejrzeć wystawkę jej książek oraz wziąć udział w konkursie czytelniczym pt. „Czy znam Stefka Burczymuchę?”. Najlepszą znajomością wiersza –Stefek Burczymucha, okazali się Kuba Freiberg z kl. IIIa i Zuzia Grabowska z kl. IIIc. Gratulujemy


Skip to content