Damy radę z Fahhradem! Inaugruracja


„DAMY RADĘ FAHHRADEM”! INAUGURACJA!

 

W piątek 11 września odbyła się PIERWSZA W TYM ROKU SZKOLNYM wyprawa rowerowa w celu poszukiwania poniemieckich śladów na terenie współczesnego Elbląga.

Korzystając z dobrej pogody uczniowie klasy VIII a, VI c, Va i VII d pod opieką NAUCZYCIELI LOVEROWCÓW – p. M.FILA i K.i M. Felków ruszyli na podbój Bażantarni.

Nie wiem, czy wiecie, ale Bażantarnia stała się miejscem masowego wypoczynku elblążan na początku XVIII wieku. Wtedy to, mieszkańcy nazywali ją Vogelsang (niem. Ptasi śpiew). Początkowo podzielona była na dwa obszary – chroniony i użytkowy, dzięki czemu poza funkcją rekreacyjną, las pełnił także zaplecze gospodarcze ówczesnego Elbląga. W latach 1810-11 August Abbeg wybudował karczmę, która funkcjonuje dziś jako Restauracja Myśliwska. Druga restauracja (pod nazwą Thumberg) powstała po latach na Górze Chrobrego jednak w latach 50 XX w. została ostatecznie rozebrana.

Po zakończeniu II wojny światowej i włączeniu Elbląga w granice Polski, nowi mieszkańcy nazwali park Bażantarnią, ze względu na mnogość tego ptactwa w lesie. Jeszcze w latach 90 XX w. można było się natknąć w parku na liczne bażanty.

 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SUPER SPOTKANIA LOVEROWCÓW W PIĄTKI O GODZ. 16:00. WYRUSZAMY SPOD SZKOŁY!!


Skip to content