PASOWANIE NA CZYTELNIKA


     Biblioteka szkolna przyjęła do swego grona kolejnych czytelników! 15 stycznia 2020 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika naszych pierwszoklasistów. Uczniowie, po zapoznaniu się z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczenia, z uwagą obejrzeli i wysłuchali przedstawienia przygotowanego przez uczennice z  kl. IIIa. Dowiedzieli się przy tym, jak  obchodzić się z książką, by służyła jeszcze przez wiele lat innym czytelnikom. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali kolejno pasowani na Czytelnika. Pamiątką tego wydarzenia były dyplomy, zakładki do książek, mini-książeczki i pierwsze wypożyczone książki. Miejmy nadzieję, że pierwszoklasiści będą często odwiedzali naszą bibliotekę i chętnie spędzali wolny czas z książką w ręku, bo WARTO CZYTAĆ .

  


Skip to content