Gala w Ratuszu Staromiejskim z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu


5 grudnia, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, odbyła się Gala Wolontariatu, podczas której  Dyrektor Departamentu Edukacji – Małgorzata Sowicka wręczyła nagrody i wyróżnienia najbardziej zasłużonym wolontariuszom elbląskich szkół i placówek. Jesteśmy bardzo dumni ponieważ Szkolne Koło Wolontariatu Misyjnego za swoją działalność społeczną zajęło II miejsce. Tytuł „Nominowany” otrzymali uczniowie: Antonina Adamczyk, Natalia Grocka, Agata Chybel , Aleksandra Mazurowska, Konrad Ingielewicz  oraz Szkolne koło Caritas. Nagroda jest formą podziękowania za trud wszystkich wolontariuszy, którzy angażują się w szkole na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi. Spotkanie uświetnił występ „Szalone” i „Szalone Małolaty” ze Studia Artystycznego  Katarzyny Panicz. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, podczas którego  wolontariusze mieli okazję do wymiany doświadczeń w swej pracy. Była to też okazja do prawdziwej radości z bycia razem, bycia wspólnotą różnych pokoleń, które łączy wspólna misja niesienia pomocy bliźnim.

Więcej informacji w artykule: „Wolontariat to sposób na życie” na stronie:  https://www.portel.pl/spoleczenstwo/wolontariat-to-sposob-na-zycie/115517

Józefa Chmura- koordynator SKWM


Skip to content