23 Świąteczna Zbiórka Żywności.


Kolejna, 23. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności odbywała się w piątek  29.11. i w  sobotę 30.11. 2019 roku w kilkuset sklepach w całej Polsce. Prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą objęli patronatem honorowym uroczystą galę inaugurującą zbiórkę, w której uczestniczą wolontariusze, przedstawiciele banków żywności i firm wspierających akcję. Andrzej Duda podziękował   wszystkim, którzy organizują zbiórkę żywności i tym, którzy, się w nią angażują.
– To dzięki waszemu, dzięki państwa zaangażowaniu znakomite wyniki zbiórki są możliwe – powiedział.
Kornhauser-Duda zwróciła uwagę, że wolontariusze różnią się wiekiem, miejscem zamieszkania i wykonywanymi na co dzień zajęciami, ale łączy ich wspólna piękna idea – idea szerzenia dobra. Idea wspierania drugiego człowieka.
W  tym niezwykłym wydarzeniu brał udział również Bank Żywności w Elblągu. Nasi wolontariusze ze  Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Koła Misyjnego  aktywnie włączyli się w akcję. Prowadziliśmy zbiórkę artykułów spożywczych 29 listopada w sklepie „Biedronka” i w E. Leclercu  przy ulicy Stefana Żeromskiego w godzinach od 15:00 do 19:00, oraz w sobotę w E. Leclercu w godzinach od 9:00 do 19:00.
Dziękujemy wam, drodzy wolontariusze, za tę wspaniałą pracę, jaką wykonujecie.

Józefa Chmura, Anna Jurczak

 


Skip to content