Ogród botaniczny- projekt edukacyjny


Nasi uczniowie utworzyli nowy ogród botaniczny przy szkole.

Dużo czasu zajęło nam przygotowanie ziemi do nasadzeń i usunięcie starych korzeni. Po odwiedzeniu okolicznych centrów ogrodniczych dzieci posadziły wiele roślin.  Wiosną zakwitną tu białe i czerwone tulipany, wielokolorowe azalie i barwinki. Później będziemy obserwować wzrost i kwitnienie traw, hortensji, jeżówek, floksów, żurawek i wielu innych roślin.

Żywy kontakt z przyrodą w łatwy sposób pomoże dzieciom poznawać przyrodę. Własnoręcznie posadzone rośliny będą ich dumą, miejscem, gdzie wykażą się aktywnością, wiedzą, umiejętnościami. Kolorowy zakątek zwiększy bioróżnorodność w naszej okolicy. Wykorzystanie do nasadzeń wielu gatunków roślin pozwoli nam zorganizować warsztaty ekologiczne. Ogród posłuży do przeprowadzenia lekcji w terenie z zakresu plastyki, przyrody i biologii. Ogród powstał przy wsparciu rodziców, działkowców z sąsiadujących ze szkołą Ogródków Działkowych,

Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.


Skip to content