13 X 2019  – XIX DZIEŃ PAPIESKI 


1

„Wstańcie, chodźmy”  to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Papieskiego. Z tej okazji 10 października  2019 roku odbył się uroczysty apel poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II. Społeczność szkolna wraz z nauczycielami zgromadziła się, aby zobaczyć część artystyczną poświęconą osobie wielkiego Papieża Polaka. Do apelu przygotowała uczniów pani Józefa Chmura, prezentację multimedialną opracowała pani Ewa Wechterowicz.  Spotkanie prowadziła Patrycja.  Uczniowie z klasy VII a wcielili się w  prezentera i gości  telewizyjnego programu   „Magazyn Katolicki”.  Pan Zygmunt  opowiadał o młodzieńczych latach Karola, a pan Adam – góral ze Szczawnicy mówił o doskonałej pamięci Ojca Świętego. Wysłuchaliśmy wypowiedzi uczniów z klasy IV a o tym jak wyglądał zwyczajny dzień Papieża. Obejrzeliśmy  występ taneczny w wykonaniu uczennic  z klasy VI a do piosenki patriotycznej „Polskie kwiaty”. W  niezwykle wzruszający sposób fragmenty z książki  „Wstańcie, chodźmy”  recytowała Ania. Występ zakończył się krótkim filmem ukazującym w jaki sposób Jan Paweł II realizował  w swoim życiu wezwanie z Ewangelii Św. Marka -„Wstańcie, chodźmy”. Wszyscy usłyszeliśmy modlitwę Ojcze nasz  w języku łacińskim zaśpiewaną przez Ojca Świętego. Za swój występ wszyscy artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Kremówki   ulubione ciasto Jana Pawła II oraz od kilku lat również naszej społeczności szkolnej rozeszło się w mgnieniu oka.  Corocznie dochód z ich sprzedaży przeznaczamy dla naszej podopiecznej z Kenii  Moreen Kaimenyi. Uczniowie z klasy VII a: Olgierd, Michał i Hubert obliczyli nasz utarg.  Pozyskaliśmy  800 złotych, co pozwoli  Moreen na kontynuację edukacji. Bardzo wszystkim dziękuję  za zaangażowanie i wsparcie finansowe oraz  rzeczowe w postaci talerzyków. 

                                                                                                                  


Skip to content