Obchody Światowego Dnia Języków Obcych


Obchody Światowego Dnia Języków w naszej szkole już za nami! A działo się wiele! Swoje umiejętności językowe mogliśmy sprawdzić oraz ćwiczyć wykorzystując narzędzia TIK. Za pomocą platformy kahoot, mogliśmy pogłębić swoją wiedzę o krajach europejskich w języku angielskim: powtarzaliśmy nazwy państw, tradycyjnych dań i dowiedzieliśmy się wiele innych ciekawostek, z tymi krajami związanych. Obcojęzyczne słownictwo utrwalaliśmy również dzięki aplikacji quizlet. Uczniowie klas siódmych mieli szansę poszerzać zasób słownictwa za pomocą niezastąpionych fiszek online, a także rozszyfrowywali angielskie powiedzenia przy dźwiękach muzyki The Beatles. Przy takim akompaniamencie, przyjemnie i efektywnie odkrywaliśmy ukryte znaczenia wyrazów. Ponadto, uczniowie klas ósmych zmierzyli się z grą bingo po rosyjsku, a nasi najmłodsi językowi odkrywcy mieli okazję szlifować swoje umiejętności poprzez anglojęzyczną piosenkę – i poszło im śpiewająco! Alfabet rosyjski okazał się nie taki straszny dzięki Ozobotowi, magicznej aplikacji quiver 3D oraz dzięki rosyjskim mini-rozmówkom. Wiedzę z języka niemieckiego można było sprawdzić oraz poszerzyć podczas przerw  dzięki wyjątkowemu konkursowi, gdzie na każdego czekały przepyszne żelki Haribo w nagrodę za niemieckojęzyczne zmagania! Miłośnicy i sympatycy języka niemieckiego, a także wszyscy chętni uczniowie mogli również ustawić się w kolejce do malowania twarzy, by zdobyć barwy flagi niemieckiej na swoich policzkach! Towarzyszyły nam wspaniałe humory. Z uśmiechami na twarzy czekamy na kolejną edycję Dnia Języków Obcych w przyszłym roku! Do zobaczenia! 🙂


Skip to content