Autostrada do nieba -podchody dla uczniów.

3 czerwca 2019 roku  uczniowie klasy VI a: Anna, Hubert i Szymon uczestniczyli w podchodach zorganizowanych przez Warmińsko – Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną im. Karola Wojtyły w Elblągu.

Zajęcia edukacyjne pt. „Autostrada do nieba” odbywały się na terenie biblioteki. Tematem gry była postać Carlo Acutisa –  włoskiego internauty, nastoletniego kandydata na ołtarze.

Podchody to forma sprawdzona i lubiana przez uczniów, która gwarantuje przyswajanie wiedzy poprzez zabawę i ruch.  Uczniowie mieli  połączoną  tradycyjną grę z nowoczesnymi technologiami. Poznali podstawy programowania, korzystając z tabletów, robotów oraz aplikacji internetowych.

W podchodach brały udział drużyny trzyosobowe z sześciu szkół. Uczestnicy oglądali fragment filmu  o Carlo Acutisie oraz wykonywali różne zadania.

Józefa Chmura