IX Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mrówa” za nami.

W sobotę 30 marca uczniowie trzecich klas szkół podstawowych z Elbląga i z powiatu elbląskiego sprawdzali swoją wiedzę matematyczną. W tym roku w konkursie brały udział zespoły z elbląskich szkół (nr 6, 9, 16, 18, 19) oraz z powiatu elbląskiego (SP z Łęcza oraz
z Młynar). Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

Pani Ewa Cichońska– wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Elblągu

Pani Agata Urbańska – konsultant WMODN

Pani Małgorzata Wołk – nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu

Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Elbląga – Pana Witolda Wróblewskiego.

W pierwszej części konkursu trzyosobowe drużyny mierzyły się w zadaniach zespołowych. Ten etap pozwolił nam wyłonić trzy drużyny, które znalazły się na podium :

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 19

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 18

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 9

Następnie dzieci wraz ze swoimi opiekunami udały się na pyszny poczęstunek przygotowany w świetlicy szkolnej, żeby nabrać sił przed kolejnym etapem konkursu – tym razem indywidualnym. Każdy uczestnik konkursu rozwiązywał test matematyczny.

Tytuł Mistrza Matematyki zdobył Kamil Jasiński reprezentujący Szkołę Podstawową
nr 16 w Elblagu.

Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji mBank, WMODN oraz Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu uczestnicy konkursu matematycznego otrzymali wiele atrakcyjnych nagród.

Zarówno dzieci biorące udział w konkursie, jak i ich opiekunowie opuszczali mury naszej szkoły zadowoleni, o czym świadczą ich wypowiedzi.

„Podobało nam się to, że zadania były bardzo różnorodne. Szczególnie podobał nam się kwadrat Einsteina.”

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 16

„Bardzo podobała nam się matematyczna krzyżówka, rozwiązując to zadanie musieliśmy działać wspólnie jako drużyna. Cieszymy się, że możemy tutaj być razem.”

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18

„Najciekawsza była dla nas konkurencja, w której sami wybieraliśmy poziom trudności zadań do rozwiązania. Atmosfera jest bardzo miła. Czekamy na konkurs indywidualny.”

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6

„Przyjeżdżamy na konkurs od wielu lat. Jesteśmy zawsze zachwyceni tym, jak wszystko sprawnie i płynnie przebiega.”

Nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Młynarach

„Konkurs został zorganizowany na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dobrym pomysłem jest poczęstunek dla dzieci w trakcie zmagań”.

Nauczycielka ze Szkoły Podstawowej Łęczu

„Bardzo dobrze oceniam organizację tego wydarzenia. Atmosfera jest bardzo miła, wracam tutaj z dziećmi co trzy lata”.

Nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 19

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich nauczycielom, za to, że w piękny, słoneczny, sobotni dzień odwiedzili naszą szkołę, żeby sprawdzić swoją wiedzę z matematyki, uczestnicząc w IX Powiatowym Konkursie Matematycznym „Mrówa”.

Dziękujemy!

Organizatorzy: Henryka Mackiewicz