MIODOWY MISTRZ CZYTANIA- konkurs pięknego czytania


W październiku swoje już 92 urodziny obchodził Kubuś Puchatek, najbardziej znany miś na świecie. Jego twórca Aleksander Alan Milne wydał swoją pierwszą książkę o sympatycznym niedźwiadku w 1926 roku. Dla upamiętnienia rocznicy powstania ”Kubusia Puchatka” biblioteka szkolna zorganizowała konkurs pięknego czytania tej książki dla czwartoklasistów. Nauczyciele j. polskiego wytypowali po dwie osoby z każdej klasy. Uczestnicy konkursu losowali fragmenty książki do odczytania, a interpretację tekstu oceniała komisja w składzie: p. wicedyrektor Bożena Strawa-Cieślak, p. Marta Bartosik i p. Marzena Basista.

       Oto wyniki konkursu:    I miejsce zajęła Lena Makowska z kl. IVa, II miejsce – Hanna Orłowska z kl. IVb, III miejsce – Kamil Gruchalski z kl. IVd.  Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i drobne upominki , a na koniec było słodkie, miodowe małe Conieco.       

            


Skip to content