GRA O NIEPODLEGŁOŚĆ


Aby upamiętnić jubileusz 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w dniu 19 października 2018 nasza szkoła podjęła się organizacji ogólnomiejskiego biegu dla uczniów klas 7 i 8 elbląskich szkół podstawowych.
Do udziału w GRZE O NIEPODLEGŁOŚĆ zgłosiło się 7 zespołów z następujących szkół – SP 14, SP 23, SP 21, SP 3, SP 4, Gimnazjum w Gronowie Górnym, Zespół Szkół Pijarskich. Posługując się mapą Elbląga drużyny miały za zadanie dotrzeć do 5 stanowisk, na których czekało na nich 10 rożnych konkurencji sprawdzających znajomość zarówno historii (test z wiedzy, napisanie listu z frontu, identyfikacja ojców niepodległości, odśpiewanie pieśni patriotycznej), jak również sprawność fizyczną- zasieki, strzelanie z wiatrówki, gra w czołgi.
Celem biegu było rozszyfrowanie depeszy Marszałka Józefa Piłsudskiego do narodu polskiego.
Wszystkie drużyny wykazały się ogromną odwagą, hartem ducha i patriotyczną postawą. Najlepszy wynik osiągnęli jednak uczniowie ze szkół: Pijarskich, SP 3 i SP 21, którzy za swoją dzielną walkę zostali nagrodzeni wejściem do ESCAPE HOUSE i na LODOWISKO, BONAMI DO EMPIKU oraz BILETAMI DO MULTIKINA.
Hojnym sponsorem GRY O NIEPODLEGŁOŚĆ był dyrektor firmy reklamowej CONTACT: Piotr Kaczyński oraz dyrektor MOSiR-u: Andrzej Bugajny.

zobacz całą galerię


Skip to content