Uroczystość szkolna upamiętniająca Zbrodnię Katyńską


W dniu 17 września 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający okrutną zbrodnię katyńską. W ten sposób Szkoła Podstawowa nr 25 wzięła udział w szerokim programie zainicjowanym przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego „Katyń, ocalić od zapomnienia”.
Cel programu to posadzenie 21. 473 dębów pamięci na 70 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Każdy dąb pamięci symbolizuje i oddaje pamięć konkretnej osoby, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, według zasady: jeden dąb – jedno nazwisko. Nasz dąb oddaje pamięć porucznika artylerii Zygmunta Zdrzałki.
Na oprawę artystyczną akademii złożyły się: narracje, recytacje oraz śpiew. Jako narratorki wystąpiły Alicja Zamojska z klasy VIIIC oraz Natalia Siedlar z kl. IIIB gimnazjum. Wiersze deklamowali uczniowie klasy VIIIC: Oliwia Żukowska, Julia Grzelak, Aleksander Tywoniuk oraz Małgorzata Józefowicz. Pieśń została wykonana przez uczennicę klasy VIIIC Kingę Szarag. W ramach uroczystości delegacja szkoły złożyła wiązankę kwiatów pod dębem pamięci. Apel miał uroczysty i wzniosły charakter.


Skip to content