PODCHODY  W  BIBLIOTECE   PEDAGOGICZNEJ


13 czerwca 2018 r w Warmińsko – Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej im. Karola Wojtyły w Elblągu odbyły się podchody „W świecie przypowieści ewangelicznych”

Uczniowie z klasy V a : Zosia, Natalia i Hubert razem z sześcioma grupami z elbląskich szkól podstawowych zmagali się z rozwiązywaniem zadań związanych z przypowieściami Pana Jezusa:  O chwaście, Zaczynie i Faryzeuszu i celniku.

Uczniowie wykazali się ogromna wiedzą. Rozwiązywali krzyżówki, wykreślali wyrazy, układali puzzle, szukali haseł według podanego kodu, podawali składniki potrzebne do upieczenia chleba. Podsumowaniem podchodów było wspólne rozwiązywanie quizu  na temat różnych przypowieści ewangelicznych.

Zabawa była wyśmienita i zakończyła się niespodzianką.  Zobaczyliśmy najmniejszą książkę na świecie, w której zapisana jest modlitwa „Ojcze nasz” w siedmiu językach. Oglądaliśmy starodruki biblijne z XVI wieku.

Miłym akcentem na pożegnanie były drobne upominki dla każdego ucznia.

 

 

 

 


Skip to content