DACHLANDER- QUIZ


30 maja 2018 w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego odbył się konkurs z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych „DACHLANDER-QUIZ”. Jest to konkurs, w którym każdy uczeń ma równe szanse bez względu na stopień opanowania języka niemieckiego, gdyż głównym kryterium jest wiedza. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 8 szkół: SP Nr 1, SP Nr 4, SP Nr 18, Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum Nr 4, Gimnazjum Nr 6 oraz Publiczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu. Podium należało do SP Nr 16 – 1 i 2 miejsce oraz do Gimnazjum Nr 2 – 3 miejsce. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni, także ci, którym nie udało się zdobyć podium otrzymali drobny upominek. Serdecznie dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do konkursu, a uczniom za chęć zdobywania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń szkolnych. Konkurs otrzymał patronat Konsulatu Generalnego Niemiec. Dzięki wsparciu Konsulatów Niemiec, Austrii i Szwajcarii oraz Deutsche Welle mogliśmy wręczyć atrakcyjne nagrody: powerbanki, pendrive oraz nagrody książkowe. Mamy nadzieję, że w przyszłości odbędą się kolejne edycje tego konkursu. Organizatorzy: Ewa Owczarek, Paulina Wolska


Skip to content