XIII Memoriał Janusza Kusocińskiego


23 maja 2018 r. w Miejski Parku Bażantarnia odbył się już XIII Memoriał Janusza Kusocińskiego, którego organizatorem był Zespół Szkół nr 2 w Elblągu. Celem imprezy była popularyzacja biegów wśród dzieci i młodzieży szkół oraz ośrodków z miasta Elbląg. Otwarcia XIII Memoriału Janusza Kusocińskiego dokonała p. Anna Śledzińska Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Elblągu. W kolejnym punkcie imprezy uczniowie III klasy gimnazjum – Wiktoria Mac oraz Mateusz Suszek przypomnieli sylwetkę patrona szkoły Janusza Kusocińskiego, który całe swoje życie związał z walką o niepodległość i sportem. W trakcie imprezy odbyło się 16 biegów na dystansie od 350 do 700 metrów (5 biegów po zdrowie, 8 biegów klas szkół podstawowych, 2 biegi szkół gimnazjalnych oraz 1 bieg dla wszystkich chętnych opiekunów i przybyłych gości). Liczba uczestników wszystkich biegów wyniosła około 250 osób. W rywalizacji sportowej udział wzięły następujące szkoły i ośrodki z miasta Elbląg:

• Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Elblągu
• SOSW nr 1
• SOSW nr 2
• Gimnazjum z Gronowa Górnego
• Gimnazjum nr 5
• Gimnazjum nr 7
• Gimnazjum nr 10
• Szkoła Podstawowa nr 6
• Szkoła Podstawowa nr 14
• Szkoła Podstawowa nr 15
• Szkoła Podstawowa nr 23
• Szkoła Podstawowa nr 25
• Szkoła Podstawowa Akademicka
Imprezę wspomogły następujące środowiska i osoby:
• Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 2 w Elblągu
• Stowarzyszenie „Mrowisko”
• MOS Elbląg
Na zakończenie memoriału zostały przedstawione wyniki rywalizacji szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wszyscy uczestnicy biegów po zdrowie otrzymali pamiątkowe medale. W pozostałych konkurencjach medale otrzymywały pierwsze trzy osoby ze wszystkich biegów. Każda placówka otrzymała pamiątkowy dyplom, a opiekunowie podziękowania za przygotowanie dzieci i młodzieży do udziału w imprezie. Wśród szkół podstawowych I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 14, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 25, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 15. Wśród szkół gimnazjalnych I miejsce zajęło Gimnazjum nr 5, II miejsce Gimnazjum nr 10, III miejsce Gimnazjum z Gronowa Górnego.
Wszystkim uczestnikom XIII Memoriału Janusza Kusocińskiego gratulujemy i zapraszamy za rok – Szkoła Podstawowa nr 25 w Elblągu.

 


Skip to content