42 Ogólnopolski Zlot Pamięci Narodowej do Nadbrzeża.


14.04.2018 r uczniowie kl. VI b i II b gimnazjalnej, pod opieką nauczycieli p. B. Karczewskiej i p. B. Pawłowskiego, uczestniczyli w 42 Ogólnopolskim Zlocie Pamięci Narodowej do Nadbrzeża, którego głównym założeniem jest upamiętnienie ofiar hitlerowskich obozów zagłady. Uczestnicy zlotu pokonali trasę ok.7 kilometrów poznając historię miejsca, uczestniczyli w uroczystościach pod pomnikiem w Nadbrzeżu poświęconym więźniom, których zmuszono do katorżniczej pracy w dwóch miejscowych cegielniach.
O godz. 12.00 złożone zostały wiązanki kwiatów oraz odprawiono Mszę Św. polową przez proboszcza Garnizonu Elbląg z udziałem Wojska Polskiego. Zakończenie zlotu miało miejsce na terenie Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu, gdzie odbyły się konkursy turystyczno- krajoznawcze, wokalno-recytatorskie oraz ognisko.
Uczestnicząc w zlocie uczniowie naszej szkoły wzbogacili swoją wiedzę o historii II wojny światowej, oddali cześć ofiarom wojny.
Aktywnie uczestniczyli w konkursach zorganizowanych na terenie stanicy, zdobywając wyróżnienie. Organizatorem Zlotu Pamięci był Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej.
Zlot wpisywał się w akcję Zarządu Głównego PTTK „Na Szlakach Niepodległości”.


Skip to content