VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny MRÓWA za nami!


W sobotę 3 marca uczniowie klas trzecich szkół podstawowych z Elbląga i z powiatu elbląskiego sprawdzali swoją wiedzę matematyczną podczas konkursu organizowanego przez naszą szkołę. W tym roku w konkursie brały udział zespoły z elbląskich szkół (nr 4, 9, 11, 14, 23), Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Akademickiej Szkoły Podstawowej oraz z powiatu elbląskiego: SP z Gronowa Górnego.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:
p. Ewa Cichońska – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Elblągu
p. Agata Urbańska – konsultant WMODN
p. Małgorzata Wołk – nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu
p. Danuta Burnos – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu.
Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Elbląga – p. Witolda Wróblewskiego.
W pierwszej części konkursu trzyosobowe drużyny zmierzyły się w ośmiu zadaniach zespołowych. Ten etap pozwolił nam wyłonić trzy drużyny, które znalazły się na podium :
I miejsce: Akademicka Szkoła Podstawowa w Elblągu
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Gronowie Górnym
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 9
Następnie dzieci wraz ze swoimi opiekunami udały się na pyszny poczęstunek przygotowany w świetlicy szkolnej, żeby nabrać sił przed kolejnym etapem konkursu – tym razem indywidualnym. Każdy uczestnik konkursu rozwiązywał test matematyczny.
Tytuł Mistrza Matematyki zdobył Piotr Kopański reprezentujący Szkołę Podstawową w Gronowie Górnym.
Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji mBank, Wydawnictwu Logi, WMODN oraz Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu uczestnicy konkursu matematycznego otrzymali wiele atrakcyjnych nagród.
Zarówno dzieci biorące udział w konkursie, jak i ich opiekunowie opuszczali mury naszej szkoły zadowoleni, o czym świadczą ich wypowiedzi.
„Bardzo lubimy takie matematyczne zagadki. Super pracuje nam się w grupie”.
uczniowie z SP 11
„Jest bardzo miła atmosfera. Lubimy rozwiązywać łamigłówki. Bardzo podobało nam się ostatnie zadanie, w którym sami wybieraliśmy poziom trudności zadania do wykonania”.
uczniowie z Akademickiej Szkoły Podstawowej
„Organizacja konkursu przebiegła bardzo sprawnie – zawsze wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Wspaniały poczęstunek. Bierzemy udział w konkursie od wielu lat i jesteśmy bardzo zadowoleni”.
nauczyciel przygotowujący uczniów do konkursu z SP 11
„Warto organizować takie konkursy. Jest to bezcenne doświadczenie dla dzieci bez względu na wynik zmagań. Dzieci się uczą, doświadczają.”
rodzice uczniów biorących udział w konkursie
„Nie ważne, jakie zajmiemy miejsce. Byliśmy pierwszy raz i bardzo nam się podobało”.
nauczyciel wraz z uczniami z SP 23
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ich nauczycielom i rodzicom, za to, że odwiedzili naszą szkołę, by sprawdzić swoją wiedzę z matematyki, uczestnicząc w VIII Powiatowym Konkursie Matematycznym MRÓWA.
Dziękujemy!
Organizatorzy: Henryka Mackiewicz
Alicja Smukowska
cała fotorelacja na szkolnym facebooku

Skip to content