SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM W ŚWIATOWIDZIE


     2 grudnia 2017 r. w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu odbyło się  zorganizowane przez Caritas Diecezji Elbląskiej, spotkanie ze Świętym Mikołajem dla dzieci z diecezji elbląskiej. Z naszej szkoły pod opieką p. Anny Jurczak i p. Małgorzaty Wołk oraz Pani z Caritasu, uczestniczyło w nim 20 uczniów z kl.0-IV . W programie imprezy przygotowano przedstawienie pt. „Skrzat Titelitury”, poprzedzające przybycie Świętego Mikołaja. Zostało ono  przygotowane przez kleryków elbląskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Spektakl uczył, że zarozumialstwo, przechwalanie się i mówienie nieprawdy może mieć złe konsekwencje. Barwne przedstawienie z pięknymi strojami, scenografią   i muzyką zachwyciło z pewnością małych widzów. Dodatkową atrakcją było to, że artyści zaprosili dzieci do wspólnej zabawy, co sprawiło najmłodszym wielką radość.  Na zakończenie każde dziecko otrzymało od Św. Mikołaja paczkę ze słodyczami.  Spotkanie zapadnie na długo w pamięci uczestników.

Organizatorki wyjazdu- Anna Jurczak, Józefa Chmura

 


Skip to content