Ksiądz Misjonarz w naszej szkole.


8 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole ks. Tomasza z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie. Ksiądz misjonarz podzielił się z nami swoimi doświadczeniami z wieloletniego pobytu na Madagaskarze. Odbyliśmy mentalną podróż na czerwoną wyspę, gdzie wśród bogatej flory i fauny żyją ludzie w skrajnej biedzie, dla których każdy dzień nierzadko bywa walką o przetrwanie- nie mają jedzenia, W szpitalach brakuje sprzętu, lekarzy i lekarstw. W porze deszczowej cyklony niszczą pola i drogi, rodziny tracą dach nad głową, a nawet życie. Nauka i szkoła stanowi dla tamtejszych dzieci atrakcyjne urozmaicenie codzienności. Tubylcy otrzymują wsparcie ze strony Kościoła i zaangażowanych całym sercem misjonarzy i wolontariuszy. Pomóc może również każdy z nas swoją modlitwą dedykowaną misjom, misjonarzom i ludziom, którzy są daleko od Chrystusa.


Skip to content