KONKURS CZYTELNICZY- Z WIZYTĄ W BULLERBYN


Z okazji 110 rocznicy urodzin Astrid Lindgren ( 1907- 2002), popularnej przedstawicielki szwedzkiej literatury dziecięcej, w czytelni szkolnej odbył się konkurs czytelniczy – „Z wizytą w Bullerbyn”. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich klas trzecich. Dzieci musiały się zmierzyć z różnymi zadaniami jak test, krzyżówka, logogryf, puzzle i odpowiedzi na wylosowane pytania do lektury „Dzieci z Bullerbyn”. Poszczególnym drużynom gorąco kibicowali koleżanki i koledzy z klas, a nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie p. wicedyrektor Ewa Cichońska i p. Henryka Mackiewicz. Znajomość przygód bohaterów książki okazała się znakomita u wszystkich uczestników konkursu i tylko minimalna różnica punktów pozwoliła na wyłonienie poszczególnych miejsc. I tak I miejsce zdobyła klasa IIIb, miejsce II- kl. IIIa, miejsce III- kl. IIIc i miejsce IV- klasa IIId.  Gratuluję i dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom konkursu za  znakomite przygotowanie.


Skip to content