XII Memoriał im. Janusza Kusocińskiego


 

 

3 maja 2017 r. w Miejski Parku Bażantarnia odbył się już XII Memoriał Janusza Kusocińskiego, którego organizatorem był Zespół  Szkół nr 2 w Elblągu. Celem imprezy była popularyzacja biegów wśród dzieci i młodzieży szkół oraz ośrodków z miasta Elbląg. Na początku imprezy nauczyciel z Zespołu Szkół nr 2 w Elblągu p. Ewa Wechterowicz powitał wszystkich zgromadzonych. Następnie zostali przywitani wszyscy przybyli goście i uczestnicy Memoriału. Otwarcia imprezy dokonała Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Elblągu p. Anna Śledzińska. W kolejnym punkcie imprezy uczniowie IIIE klasy gimnazjum – Julia Bartczak i Marcel Bryłka przypomnieli sylwetkę patrona szkoły Janusza Kusocińskiego, który całe swoje życie związał się z walką o niepodległość i sportem. W trakcie imprezy odbyło się 14 biegów na dystansie od 350 do 700 metrów (5 biegów integracyjnych „Biegam po zdrowie”, 6 biegów szkół podstawowych, 2 biegi szkół gimnazjalnych oraz bieg dla wszystkich chętnych nauczycieli/opiekunów i przybyłych gości). Liczba uczestników wszystkich biegów wyniosła około 300 osób. W rywalizacji sportowej udział wzięły następujące szkoły i ośrodki z miasta Elbląg:

Imprezę wspomogli następujące środowiska i osoby:

Na zakończenie Memoriału zostały przedstawione wyniki rywalizacji szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wszyscy uczestnicy biegów integracyjnych otrzymali pamiątkowe medale plus pierwsze trzy osoby nagrody rzeczowe. W bigach szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i biegu opiekunow medale i nagrody otrzymywały pierwsze trzy osoby z każdego biegu. Każda placówka otrzymała pamiątkowy dyplom, a opiekunowie podziękowania za przygotowanie dzieci i młodzieży do udziału w imprezie. Wśród szkół podstawowych I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 25 w Elblągu. Wśród szkół gimnazjalnych I miejsce zajęło Gimnazjum nr 4 w Elblągu, II miejsce Gimnazjum nr 2 w Elblągu, III miejsce Gimnazjum nr 5 w Elblągu.

Wyniki biegów integracyjnych „Bieg po zdrowie”:

Szkoła Podstawowa – Bieg klas 4-6 – dziewcząt

Lp. Imię i nazwisko Szkoła Miejsce
1 MAGDALENA FERENC SP25 1
2 KORNELIA DYGRZEWSKA SP23 2
3 JULIA SAMSON SP25 3

 

Szkoła Podstawowa – Bieg klas 4-6 – chłopcy

Lp. Imię i nazwisko Szkoła Miejsce
1 MATEUSZ OKOŃSKI SOSW NR 2 1
2 DAMIAN KACPRZAK SP23 2
3 MIŁOSZ KADŁUBOWSKI SP25 3

 

Szkoła Gimnazjalna – Bieg klas I-III – dziewcząt

Lp. Imię i nazwisko Szkoła Miejsce
1 KLAUDIA DIETRYCH GIM10 1
2 KLAUDIA WŁODARCZYK SOSW NR 2 2
3 WIKTORIA PLUTA GIM10 3

 

Szkoła Gimnazjalna – Bieg klas I-III – chłopców

Lp. Imię i nazwisko Szkoła Miejsce
1 MICHAŁ PASZKOWSKI SOSW NR 2 1
2 MACIEJ LEWANDOWSKI GIM10 2
3 MARIUSZ SANDROCHA SOSW NR 2 3

 

Wyścig dzieci na wózkach inwalidzkich – dziewczęta oraz chłopcy

Lp. Imię i nazwisko Szkoła Miejsce
1 DAWID TYSZKA OREW 1
2 AGATA DOBROWOLSKA GIM10 2
3 KONRAD MOSKIEWICZ OREW 3
4 MONIKA KRUSZEWSKA OREW 4

 

Wyniki biegów szkół podstawowych i gimnazjów:

Szkoła Podstawowa – Bieg klas 4 – dziewcząt

Lp. Imię i nazwisko Szkoła Miejsce
1 Zuzanna Gębka SP15 1
2 Julia Sieniuć SP Pijarzy 2
3 Nikola Kodzis SP14 3

 

Szkoła Podstawowa – Bieg klas 4 – chłopców

 

Lp. Imię i nazwisko Szkoła Miejsce
1 ARTUR ANASZKO SP15 1
2 FILIP MAJEWSKI SP14 2
3 MACIEJ BEDNARCZUK SP Pijarzy 3

 

Szkoła Podstawowa – Bieg klas 5 – dziewcząt

 

Lp. Imię i nazwisko Szkoła Miejsce
1 MARTYNA GRABOWSKA SP16 1
2 MARTA WRÓBLEWSKA SP14 2
3 NIKOLA MURAWSKA SP11 3

 

Szkoła Podstawowa – Bieg klas 5 – chłopców

 

Lp. Imię i nazwisko Szkoła Miejsce
1 KORDIAN STOLAROWICZ SP14 1
2 JAKUB MARCHLEWSKI SP25 2
3 HUBERT WALCZAK SP16 3

 

Szkoła Podstawowa – Bieg klas 6 – dziewcząt

 

Lp. Imię i nazwisko Szkoła Miejsce
1 MAJA SZUSTEK SP25 1
2 WIKTORIA PTAK SP15 2
3 JULIA KASPRZAK SP Gronowo Górne 3

 

Szkoła Podstawowa – Bieg klas 6 – chłopców

 

Lp. Imię i nazwisko Szkoła Miejsce
1 ALEKSANDER TYWONIUK SP25 1
2 PIOTR SARAPUCH SP11 2
3 KACPER ANIOŁOWSKI SP14 3

Gimnazjum – Bieg klas I-III – dziewcząt

 

Lp. Imię i nazwisko Szkoła Miejsce
1 MAJA DALIDOWICZ GIM4 1
2 MONIKA WOŁOSZYN GIM6 2
3 OLIWIA KABUŁA GIM4 3

 

 

 

Gimnazjum – Bieg klas I-III – chłopców

 

Lp. Imię i nazwisko Szkoła Miejsce
1 KRYSTIAN WŁODARCZYK GIM2 1
2 DAWID KAPŁON GIM5 2
3 KACPER LEWALSKI GIM2 3

 

Bieg nauczycieli i opiekunów

 

Lp. Imię i nazwisko Szkoła Miejsce
1 AGNIESZKA BRANECKA ZS PIJARSKICH 1
2 RYSZARD DALIDOWICZ GIM5 2
3 ANNA LEŚNIAK ZS NR 2 3
3 JACEK LICZNERSKI GIM5 4
4 MARIUSZ FIL ZS NR 2 5

Skip to content