Warsztatów teatralnych ciąg dalszy.


25 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty teatralne rozbudzające w dzieciach zainteresowanie teatrem.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że to właśnie na teatralnej scenie dzieją się rzeczy pozornie niemożliwe. Dźwiga ona potęgę wyobraźni aktora i reżysera, jest przestrzenią, w której mogą oni snuć swoją opowieść. Bycie na niej i tworzenie własnej narracji to nie jest łatwa sztuka, ale ze sceną warto zaznajamiać już najmłodszych, bo to ona kształtuje wrażliwość, pomaga przełamać bariery, uczy prezencji.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się także, że teatr występuje w różnych formach np.: inscenizacji tekstów literackich, teatr dramatyczny, teatr poezji i publicystyki, widowisko słowno – muzyczne (w różnorodnej konwencji np. folklorystycznej, historycznej), różne formy kabaretu szkolnego, teatr muzyki, teatr lalek, teatr ruchu, pantomimy itp. 

dsc_3480dsc_3487 

 


Skip to content