W KRAINIE BAŚNI- konkurs czytelniczy


22 marca w czytelni szkolnej został przeprowadzony konkurs czytelniczy klas IV pt. ”W Krainie Baśni”. Brali w nim udział reprezentanci klasy IVa i IVb, którzy w pierwszym etapie konkursu (klasowym) uzyskali najwięcej punktów. Drużyny zmagały się z różnymi zadaniami: rozwiązywanie krzyżówki, rozpoznawanie rekwizytów, układanie puzzli, odgadywanie tytułów po wysłuchaniu fragmentu teksu czy odpowiadanie na wylosowane pytania. A wszystko związane było z twórczością słynnych baśniopisarzy jak Andersen, Perrault czy bracia Grimm. Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwała komisja w składzie: p. wicedyrektor Bożena Strawa-Cieślak, polonistka p. Marta Bartosik oraz bibliotekarz Izabela Zimnoch. Na pierwszym miejscu uplasowała się klasa IVa, na drugim kl.IVb, przegrywając zaledwie 2 punktami. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy doskonałej znajomości wielu baśni i wygranych nagród!


Skip to content